Login:

Hasło:

Ostatnio dodane

2018.06.22
Srebrna nagroda w konkursie GLASSBERRIES
Katarzyna Pieczko i Paweł Dworczyk zdobyli srebrną nagrodę w k ...

|czytaj|

2018.06.18
Sukces Barbary Widłak
Jest nam niezwykle przyjemnie poinformować, że nasza świeżo upieczona d ...

|czytaj|

2018.06.11
Godziny przyjęć kandydatów 2018/2019
Informacja dla Kandydatów.   Dziekanat Wydziału Form Przemysł ...

|czytaj|

2017.01.13
Colour Culture Science - księga abstraktów
Książka abstraktów wystąpień uczestników Międzynarodowej ...

|czytaj|

Polecane linki

|Więcej|

45 lat Katedry Komunikacji Wizualnej


Rok akademicki 2016/2017 to dla Katedra Komunikacji Wizualnej Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie rok jubileuszowy. Katedra będzie obchodziła jubileusz 45-lecia istnienia. Z tej okazji postanowiłam przygotować elektroniczne archiwum prac.
Jednak ilość prac, które powstały w czasie 45 lat jest tak duża i dotyczy tak wielu aspektów projektowania komunikacji wizualnej, że musiałam na początek ograniczyć zakres prezentowanych projektów do jednego działu. Mam jednak nadzieję, że to dopiero początek, a archiwum można rozbudowywać o kolejne działy prezentujące inne osiągnięcia naszych studentów.
Każda z Pracowni znajdującej się w strukturze Katedry ma swoją specyfikę. Pracownia Projektowania Komunikacji Wizualnej B specjalizuję się w zadaniach związanych z projektowaniem opakowań, ale od czasu do czasu w pozostałych pracowniach też realizowane są zadania związane z tym tematem. Projektowanie opakowań jest mi bliskie, ze względu na to, iż jestem pracownikiem Pracowni B, a także dlatego, że w swojej praktyce zawodowej zajmuje się projektowaniem opakowań. Tak więc archiwum, jest próbą skatalogowania i zaprezentowania prac dotyczących projektowania opakowań, które powstały w Katedrze Komunikacji Wizualnej. W tej chwili w archiwum zawiera dokumentację prac powstałych od roku akademickiego 2002/2003. Ale są i starsze prace, które cały czas są dokumentowane, a ponieważ archiwum ma być stale uzupełnianie więc i one zapewne tu trafią. Od początku istnienia Katedry, zagadnienia dotyczące różnych aspektów projektowania opakowań były również tematami wielu prac dyplomowych uznałam, że powinny także zostać tu zaprezentowane.


Zapraszam zatem do odkrywania opakowań z archiwum!


Monika Wojtaszek-Dziadusz 


https://www.kkw45latopakowan.com/


Kamil Kamysz. Projekt rodziny opakowań na rękawice, 2004/2005

Zuzanna Łazarewicz. Projekt grafiki opakowań na środki higieny osobistej, 2004/2005

Kamil Rewieński. Projekt grafiki rodziny opakowańna mleko, 2005/2006

Peter Javorik. Projekt opakowań na żarówki, 20111/12