Wydział Form Przemysłowych - ASP KRAKÓW

Login:

Hasło:

Ostatnio dodane

2018.07.20
Danuta Urbanowicz
Danuta Urbanowicz (1932—2018) — polska malarka. Ukończył ...

|czytaj|

2018.07.19
Dziekanat Wydziału Form Przemysłowych-przerwa urlopowa
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 25 lipca 2018 do 17 sierpnia 20 ...

|czytaj|

2018.07.16
nowa zakładka - TEORIA DESIGNU
Zapraszamy do nowej zakladki w menu głównym, na stronie gdzie ...

|czytaj|

2017.01.13
Colour Culture Science - księga abstraktów
Książka abstraktów wystąpień uczestników Międzynarodowej ...

|czytaj|

Polecane linki

|Więcej|

45 lat Katedry Komunikacji Wizualnej


Rok akademicki 2016/2017 to dla Katedra Komunikacji Wizualnej Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie rok jubileuszowy. Katedra będzie obchodziła jubileusz 45-lecia istnienia. Z tej okazji postanowiłam przygotować elektroniczne archiwum prac.
Jednak ilość prac, które powstały w czasie 45 lat jest tak duża i dotyczy tak wielu aspektów projektowania komunikacji wizualnej, że musiałam na początek ograniczyć zakres prezentowanych projektów do jednego działu. Mam jednak nadzieję, że to dopiero początek, a archiwum można rozbudowywać o kolejne działy prezentujące inne osiągnięcia naszych studentów.
Każda z Pracowni znajdującej się w strukturze Katedry ma swoją specyfikę. Pracownia Projektowania Komunikacji Wizualnej B specjalizuję się w zadaniach związanych z projektowaniem opakowań, ale od czasu do czasu w pozostałych pracowniach też realizowane są zadania związane z tym tematem. Projektowanie opakowań jest mi bliskie, ze względu na to, iż jestem pracownikiem Pracowni B, a także dlatego, że w swojej praktyce zawodowej zajmuje się projektowaniem opakowań. Tak więc archiwum, jest próbą skatalogowania i zaprezentowania prac dotyczących projektowania opakowań, które powstały w Katedrze Komunikacji Wizualnej. W tej chwili w archiwum zawiera dokumentację prac powstałych od roku akademickiego 2002/2003. Ale są i starsze prace, które cały czas są dokumentowane, a ponieważ archiwum ma być stale uzupełnianie więc i one zapewne tu trafią. Od początku istnienia Katedry, zagadnienia dotyczące różnych aspektów projektowania opakowań były również tematami wielu prac dyplomowych uznałam, że powinny także zostać tu zaprezentowane.


Zapraszam zatem do odkrywania opakowań z archiwum!


Monika Wojtaszek-Dziadusz 


https://www.kkw45latopakowan.com/


Kamil Kamysz. Projekt rodziny opakowań na rękawice, 2004/2005

Zuzanna Łazarewicz. Projekt grafiki opakowań na środki higieny osobistej, 2004/2005

Kamil Rewieński. Projekt grafiki rodziny opakowańna mleko, 2005/2006

Peter Javorik. Projekt opakowań na żarówki, 20111/12