Oficjalna witryna Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie

Konkursy

02 / 02 / 2024

17. edycja Konkursu Young Design 202402 / 02 / 2024


Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! Poniżej informacja od organizatora:

Twórz przyszłość odpowiedzialnie! 17. edycja Konkursu Young Design 2024

W centrum współczesnego projektowania leży pytanie o odpowiedzialność – zarówno wobec świata, jak i przyszłych pokoleń. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, stajemy przed wyzwaniem tworzenia w sposób, który harmonizuje z zasadami zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie odpowiada na dynamicznie zmieniające się potrzeby społeczeństwa. W tym kontekście Instytut Wzornictwa Przemysłowego wraz z Jadwigą Husarską-Sobiną z Husarska Design Studio zapraszają młode talenty do udziału w konkursie Young Design 2024 odbywającym się pod inspirującym hasłem „REsponsibility: ODPOWIEDZIALNOŚĆ”- ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”.

  Temat: „REsponsibility” otwiera przed nami szerokie pole do eksploracji i reinterpretacji roli, jaką design może odgrywać w budowaniu świadomej przyszłości. Od Redesignu przez ReUse, Reinvent, Rethink, aż po Recycle – każdy z tych aspektów niesie ze sobą szansę na przemyślenie i odnowienie naszego podejścia do tworzenia.

  Konkurs stawia przed uczestnikami zadanie nie tylko kreatywne, ale i intelektualne. Szukamy projektów, które nie będą jedynie komentarzem do zmieniającego się świata, ale staną się odważnym manifestem nowych kierunków w projektowaniu. Czy to poprzez innowacyjne materiały, przemyślane koncepcje usług, czy zaskakujące procesy produkcji – każda praca ma szansę na to, by zainspirować i wywołać dyskusję o tym, jak odpowiedzialne projektowanie może kształtować naszą rzeczywistość.

  Partnerem tegorocznej edycji jest Husarska Design Studio na czele z Jadwigą Husarską-Sobiną, która wspólnie z jury będzie miała zaszczyt wyłonić finalistów oraz głównego zdobywcę prestiżowego Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej, o wartości 20 000 zł. To nie tylko nagroda finansowa, ale przede wszystkim szansa na uznanie w środowisku profesjonalistów i wsparcie w dalszym rozwoju zawodowym.

  Zachęcamy młode projektantki i projektantów do podjęcia wyzwania „REsponsibility”. To okazja, by pokazać, że design może być nie tylko piękny i funkcjonalny, ale także głęboko odpowiedzialny i refleksyjny. Przyjmijcie to zaproszenie do dialogu, eksperymentu i wspólnej pracy nad projektowaniem, które zmienia świat na lepsze.

  Od 1.02 do 3.04.2024 trwa rekrutacja do konkursu. Informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie:


  udostępnij Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na LinkedIn
  Udostępnij na Facebook Idź do Facebook
  Udostępnij na Twitter Udostępnij na Twitter