13 / 10 / 2021

Pożegnanie Krzysztofa Zgłobickiego

13 / 10 / 2021

Z żalem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, absolwenta oraz pracownika Wydziału Grafiki.

Krzysztof Zgłobicki (7.02.1957 – 6.10.2021) w latach 1979-1984 był studentem Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracę dyplomową pt. Projekt czasopisma propagującego muzykę młodzieżową zrealizował w Katedrze Komunikacji Wizualnej, pod kierunkiem prof. Ryszarda Otręby i adj. Władysława Pluty. Następnie w latach 1985-1994 był asystentem na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w Pracowni Form Reklamowych. Jego głównymi dziedzinami twórczości były projektowanie graficzne, fotografia i serigrafia. Był również redaktorem graficznym w tygodniku Solidarność Małopolska, współwłaścicielem studia graficznego KA2 w Krakowie, a także prezesem zarządu w Wydawnictwie Dęby Rogalińskie sp. z o.o. Jako grafik freelancer, współpracował m.in z.:

• Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie (katalogi wystaw),
  • Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie (katalogi wystaw, plakaty, ulotki),
  • Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie (od 1998 – Biuletyn Lekarski, Biuletyn Lekarza Dentysty, obecnie Galicyjska Gazeta Lekarska),
  • Akademią Medyczną (Collegium Medicum) w Krakowie (projekty i realizacje wydawnictw i oprawy graficznej kongresów, itp.)
  • Uniwersytetem Jagiellońskim (projekty i realizacje wydawnictw towarzyszących obchodom 600-lecia odnowienia Uniwersytetu)
  • Stowarzyszeniem Twórców Form Złotniczych (katalogi wystaw, logo),
  • wydawnictwem BoSz (album Bieszczady)
  • firmą złotniczą Inne Obrączki

Wybrane nagrody i wyróżnienia:

• 5 Międzynarodowe Biennale Grafiki, Seul, (Superior Class Prize)
  • Konkurs Graficzny im. A. Raka, Katowice (wyróżnienie)
  • Wystawa Grafiki, Źródło 88, Biała Podlaska (wyróżnienie)
  • Grafika Młodych, Kraków (wyróżnienie)
  • Konkurs na logo Region Kraków, (wyróżnienie)
  • Konkurs na logo Galeria Akademii, (wyróżnienie)
  • Konkurs na logo Festiwal Krakowski, (wyróżnienie)
  • Konkurs na logo 10-lecia Jubileuszu Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, (1. nagroda)

Msza święta żałobna zostanie odprawiona 15 października 2021 roku o godz. 13:00 w kaplicy na cmentarzu w Raciborowicach, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce spoczynku.

Składamy wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.