18 / 10 / 2021

Wystawa Młodej Polski w Londynie

18 / 10 / 2021

W William Morris Gallery w Londynie, otwarto Wystawę Młodej Polski pt. „Young Poland: An Arts and Crafts Movement, 1890-1918”, której Muzeum Narodowe w Krakowie jest współorganizatorem. Pokazane zostały tam min. obiekty związane z budynkiem naszego Wydziału Form Przemysłowych, jako dawnej siedziby Muzeum Techniczno-Przemysłowego — krzesło dwójki i osłona na kaloryfer Wojciecha Jastrzębowskiego, czy projekt fasady MTP autorstwa Józefa Czajkowskiego. Jesteśmy szczególnie dumni z pokazanych i sprzedawanych tam rekonstrukcji ozdób choinkowych z Warsztatów Krakowskich wg projektów Zdzisława Gedliczki. Rekonstrukcji dokonała nasza wydziałowa, przezdolna koleżanka dr hab. Anna Myczkowska-Szczerska.

Serdecznie gratulujemy!!!

Więcej na stronach: William Morris Gallery , Muzeum Narodowego oraz na stronie projektu
Wystawa trwa od 09.10.2021 do 30.01.2022
Kuratorzy: Julia Griffin, Andrzej Szczerski, Roisin Inglesby