03 / 01 / 2023

Romantyzm – wystawa plakatów w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie

03 / 01 / 2023

11 grudnia 2022 w Muzeum Literatury w Warszawie podczas uroczystych obchodów urodzin Adama Mickiewicza odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej im. Profesora Adama Wodnickiego, która prezentuje nagrodzone i wybrane przez jury prace studentów WFP (20 plakatów). Wystawie towarzyszą prace pedagogów Katedry Komunikacji Wizualnej (10 plakatów).

Wystawę otworzyli Wicedyrektor Muzeum Piotr Kłoczowski, pomysłodawca konkursu Jarosław Mikołajewski oraz dziekan Wydziału Form Przemysłowych Barbara Widłak. Uroczysty wernisaż połączony był z wystąpieniem aktorki Emilii Krakowskiej, która poza przemówieniem przedstawiła własną interpretację Ody do Młodości.

Wystawa potrwa do końca stycznia 2023.

Przedsięwzięcie pod patronatem prof. Andrzeja Bednarczyka Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Prace poświęcone są obchodom 200. rocznicy Romantyzmu Polskiego.
Wystawie towarzyszy folder prezentujący miniatury wszystkich zakwalifikowanych do prezentacji plakatów (proj. Peter Javorik).