20 / 01 / 2023

Konkurs emBrace yourself

20 / 01 / 2023

Naukowe Koło Wzornictwa R37 działające przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie emBrace yourself, tematem którego jest projekt ortezy kręgosłupa dla dzieci z wadami kręgosłupa.

Misją konkursu ,,emBrace yourself” jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób z wadami kręgosłupa, które można wesprzeć nowymi technologiami, wiedzą projektantów oraz technologów. Dodatkowym celem jest uświadamianie środowiska medycznego o możliwościach rozwoju tej dziedziny.

W tym momencie na całym świecie ortezy tułowia wytwarzane są ręcznie. Ma to wpływ nie tylko na ograniczoną dokładność, ale również na długi czas oczekiwania na produkty. EmBrace Yourself chce zainspirować do tworzenia spersonalizowanych, funkcjonalnych rozwiązań i zmiany trendów w branży.

Zamysłem konkursu jest stworzenie nowoczesnej, modułowej formy gorsetu korygującego deformacje kręgosłupa z użyciem technologii druku 3D, HP MultiJet Fusion.

Konkurs jest skierowany do studentów oraz absolwentów kierunków projektowych.
Pula nagród to 9 tysięcy złotych. Zgłoszenia można przesyłać do 15.02.2023!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu umieszczonymi na:
stronie internetowej, Instagramie, oraz Facebook’u.