29 / 03 / 2023

29 / 03 / 2023

W dniach 20-25 marca w Krynicy Morskiej odbyła się 18 edycja Ogólnopolskich Nadmorskich Spotkań Wzornictwa „Młody człowiek i morze”Organizatorem pleneru jest Wydział wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, do uczestniczenia w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele szkół artystycznych z kierunków projektowych, ale przede wszystkim byli to studenci pierwszego rocznika. Nasz wydział reprezentowali studenci; Weronika Piekarska, Weronika Bojkowska, Oliwia Pietrzyk i Bartłomiej Kowalczyk, którzy wraz z kolegami z innych uczelni realizowali temat konkursowy pod tytułem „Spacer z Bestią”.

Zadanie realizowane było w zespołach mieszanych (studenci z różnych uczelni) a powstałe obiekty zostały ocenione przez jury konkursu. Prace zespołów, w których byli studenci WFP zostały najwyżej ocenione i były to pierwsze trzy miejsca.W Ogólnopolskich Nadmorskich Spotkaniach Wzornictwa brali też udział dr Stanisław Juszczak, mgr inż. arch. Mikołaj Truś i dr Grzegorz Matusik.