26 / 09 / 2024

Wystawa SUSTAINABILITY AND ACCESSIBILITY w ramach VIENNA DESIGN WEEK

26 / 09 / 2024

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wystawy SUSTAINABILITY AND ACCESSIBILITY. Wystawa jest wynikiem współpracy Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie z Polskim Instytutem w Wiedniu Polnisches Institut Wien.

Z ramienia ASP w Krakowie wystawa jest także wynikiem współpracy pomiędzy Galerią ASP oraz Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Dzięki wspólnemu połączeniu sił mamy przyjemność prezentować w Wiedniu prace naszych studentów oraz doktorantów – młodych designerów i designerek!

Dziękujemy Polskiemu Instytutowi we Wiedniu za zaproszenie do wystawy oraz ciepłe przyjęcie podczas pobytu we Wiedniu.

Otwarcie wystawy poprowadził Chargé d’affaires a.i.: minister Janusz Styczek – dziękujemy za wystąpienie oraz za wspólne spotkanie.

Dziękujemy Prorektorowi prof. Bartłomiejowi Struzikowi za zaproszenie do projektu i wsparcie finansowe oraz Biuru Współpracy Międzynarodowej za pracę przy przygotowaniu do Wystawy.

Prace studentów i absolwentów zostały zaprezentowane przez Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie, prace doktorantów Szkoły Doktorskiej ASP w Krakowie przez Galerię ASP w Krakowie.
Wystawa jest częścią programu Vienna Design Week i jest dostępna dla zwiedzających do 31.10.2024 r.

Kuratorzy:

• Maciej Własnowolski i Szymon Kiwerski – projekty studentów WFP
  • Natalia Mecnarowska-Legutko – projekty doktorantów SD ASP w Krakowie

Kilka słów o wystawie:

SUSTAINABILITY AND ACCESSIBILITY
Sustainability and inclusion are the buzzwords of our time. In its exhibition SUSTAINABILITY AND ACCESSIBILITY, the Polish Institute Vienna is bringing together works by students and graduates of the Academy of Fine Arts in Krakow that react to recent challenges such as the climate crisis or overconsumption. The projects on show share not only a use-oriented approach but also an informative, sensitizing, and activating character. The projects of the Department for Industrial Design were assembled by Szymon Kiwerski and Maciej Własnowolski and the works from the Doctoral School were selected by Natalia Legutko.

The exhibition presents selected works by students of the Faculty of Industrial Design and PhD students of Design at the Doctoral School of the Academy of Fine Arts in Kraków.
The exhibition is co-organized by the Polish Institute in Vienna and the Academy of Fine Arts in Kraków [the Faculty of Industrial Design and the ASP Gallery].