24 / 11 / 2022

Agata Miryn-Sienkiewicz – Design a gospodarka. Nowa rola projektantów w obliczu transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym

24 / 11 / 2022

Zapraszamy na wykład gościnny pt. Design a gospodarka. Nowa rola projektantów w obliczu transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, który poprowadzi Agata Miryn-Sienkiewicz. Wykład odbędzie się na Wydziale w najbliższy wtorek, 29 listopada o godzinie 13:15

Wykład będzie miał na celu zainspirowanie projektantów i twórców do spojrzenia z ciekawością na punkty styku i rolę projektanta w odniesieniu do gospodarki. Kryzys klimatyczny i dzisiejsze globane wyzwania stawiają wiele znaków zapytania o sposób w jaki produkujemy i konsumujemy produkty i usługi, co może być punktem wyjścia do szerszej interwencji projektowej. Czy ten kryzys może być szansą na innowacje produktowe i usługowe? Czy projektant może odnaleźć w tym inspirację? Jakich nowych kompetencji będzie potrzebował?

Odpowiadając na te pytania poznamy założenia projektowania cyrkularnego jako odpowiedzi na projektowanie uwzględniające aspekty środowiskowe.

Agata Miryn-Sienkieiwcz: Konsultantka i edukatorka w obszarze zrównoważonego biznesu i rozwoju. Założycielka firmy Next Good Thing promującej wdrażanie modeli Gospodarki Obiegu Zamkniętego z wykorzystaniem kreatywnych metod pracy (warsztaty strategiczno-kreatywne, procesy wypracowywania innowacji, procesy konsultingowe w obszarze rozwiązań cyrkularnych i zielonej transformacji). Jest certyfikowanym moderatorem Design Thinking.

Ukończyła zamknięty program From Linear To Circular 2021 organizowany przez Ellen MacArthur Foundation. Inicjatorka i koordynatorka raportu „Odpady od nowa – jak radzimy sobie ze śmieciami i nieużywanymi rzeczami w naszych domach”.

Z wieloletnim doświadczeniem w marketingu agencyjnym (Agencja K2). Pracowała również jako Marketing&Strategy Manager dla start-up’u z obszaru upcyklingu Deko Eko (dekoeko.com), gdzie w praktyce rozwijała cyrkularny model biznesowy.

Pracowała między innymi z: Forum Odpowiedzialnego Binzesu, PARP, ASP Warszawa, Fundacja Fundusz Rozwoju, H2H.tech, Fundacja Fundusz Rozwoju, Innowo. Wyróżniona jako jedna z 10 liderek zrównoważonego rozwoju przez Forbes Woman. Z wykształcenia ekonomistka (Szkoła Główna Handlowa). Stara się zarażać podejściem „Kreatywnie przez kryzys”.