Oficjalna witryna Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie

Wykłady

24 / 11 / 2022

Agata Miryn-Sienkiewicz – Design a gospodarka. Nowa rola projektantów w obliczu transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym24 / 11 / 2022


Zapraszamy na wykład gościnny pt. Design a gospodarka. Nowa rola projektantów w obliczu transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, który poprowadzi Agata Miryn-Sienkiewicz. Wykład odbędzie się na Wydziale w najbliższy wtorek, 29 listopada o godzinie 13:15

Wykład będzie miał na celu zainspirowanie projektantów i twórców do spojrzenia z ciekawością na punkty styku i rolę projektanta w odniesieniu do gospodarki. Kryzys klimatyczny i dzisiejsze globane wyzwania stawiają wiele znaków zapytania o sposób w jaki produkujemy i konsumujemy produkty i usługi, co może być punktem wyjścia do szerszej interwencji projektowej. Czy ten kryzys może być szansą na innowacje produktowe i usługowe? Czy projektant może odnaleźć w tym inspirację? Jakich nowych kompetencji będzie potrzebował?

Odpowiadając na te pytania poznamy założenia projektowania cyrkularnego jako odpowiedzi na projektowanie uwzględniające aspekty środowiskowe.

Agata Miryn-Sienkieiwcz: Konsultantka i edukatorka w obszarze zrównoważonego biznesu i rozwoju. Założycielka firmy Next Good Thing promującej wdrażanie modeli Gospodarki Obiegu Zamkniętego z wykorzystaniem kreatywnych metod pracy (warsztaty strategiczno-kreatywne, procesy wypracowywania innowacji, procesy konsultingowe w obszarze rozwiązań cyrkularnych i zielonej transformacji). Jest certyfikowanym moderatorem Design Thinking.

Ukończyła zamknięty program From Linear To Circular 2021 organizowany przez Ellen MacArthur Foundation. Inicjatorka i koordynatorka raportu „Odpady od nowa – jak radzimy sobie ze śmieciami i nieużywanymi rzeczami w naszych domach”.

Z wieloletnim doświadczeniem w marketingu agencyjnym (Agencja K2). Pracowała również jako Marketing&Strategy Manager dla start-up’u z obszaru upcyklingu Deko Eko (dekoeko.com), gdzie w praktyce rozwijała cyrkularny model biznesowy.

Pracowała między innymi z: Forum Odpowiedzialnego Binzesu, PARP, ASP Warszawa, Fundacja Fundusz Rozwoju, H2H.tech, Fundacja Fundusz Rozwoju, Innowo. Wyróżniona jako jedna z 10 liderek zrównoważonego rozwoju przez Forbes Woman. Z wykształcenia ekonomistka (Szkoła Główna Handlowa). Stara się zarażać podejściem „Kreatywnie przez kryzys”.


udostępnij Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na LinkedIn
Udostępnij na Facebook Idź do Facebook
Udostępnij na Twitter Udostępnij na Twitter