16 / 11 / 2022

Agnieszka Labus – Ageing ready? Czy miasta są gotowe na nową starość?

16 / 11 / 2022

Zapraszamy na wykład gościnny pt. Ageing ready? Czy miasta są gotowe na nową starość?, który poprowadzi Agnieszka Labus. Wykład odbędzie się na Wydziale w najbliższy wtorek 22 listopada o godzinie 13:15

Jak powinniśmy przygotować siebie a zarazem nasze miasta, w których żyjemy do przyszłości, która zarazem będzie naszą starością. Czym jest nowa starość i jak w obliczu wyzwań i trendów współczesności reagować i zmieniać nasze miasta żebyśmy chcieli się w nich zestarzeć?

W ramach wykładu zostanie zaprezentowany sposób podejścia i działania Fundacji LAB 60+ (Laboratorium Architektury 60+), która od 6 lat wprowadza miasta na ścieżkę innowacji i przyjazności w różnych obszarach srebrnej gospodarki.

Lab60plus:
Strona internetowa, Facebook, Instagram, LinkedIn

Kolektyw Era Nowej Starości:
Strona internetowa, Facebook, Instagram

Agnieszka Labus, architektka nowej starości, adiunktka na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, Założycielka i Prezeska Fundacji LAB 60+ oraz kolektywu Era Nowej Starości.  W swoich badaniach i projektach podejmuje tematykę związaną z planowaniem miast przyjaznych starzeniu i miast na całe życie, a także alternatywnymi formami zamieszkania dla starzejącego się społeczeństwa.
Od ponad 13 lat promuje pozytywne i zdrowe starzenie, wierzy, że starzenie się jest jak podróż dookoła świata i musi być zaplanowane, jeśli chodzi o budżet, zakwaterowanie, transport i doświadczenia, a architektura i design odgrywają w tej podróży kluczową rolę.
Instagram, Linkedln

Serdecznie zapraszamy!