30 / 11 / 2022

Ania Bywanis – Sztuka i technologia: dialog czy eksperyment

30 / 11 / 2022

Zapraszamy na wykład gościnny online pt. Sztuka i technologia: dialog czy eksperyment, który poprowadzi Ania Bywanis. Wykład odbędzie się w najbliższy wtorek, 6 grudnia o godzinie 13:15. Spotkanie odbędzie się w aplikacji Teams. Link do spotkania (Identyfikator spotkania: 391 628 888 099, Kod dostępu: jx9hnH)

W ramach wystąpienia zostaną poruszone zagadnienia takie jak m.in.: Jak kształtuje się dzisiejszy ekosystem najnowszych technologii, które wchodząc w relację z człowiekiem, coraz mocniej współpracują ze sobą nawzajem? Przetwarzanie informacji w czasie rzeczywistym, sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, sensory, internet rzeczy, blockchain, phygital — jak artyści czerpią dziś z tego rogu obfitości i jak sama sztuka dyskutuje z nowymi technologiami?

Ania Bywanis
Absolwentka prawa UJ, obecnie studentka Executive MBA na Quantic School of Business and Technology. Managerka z sześcioletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Od 5 lat zarządza krakowskim oddziałem firmy Arteïa, gdzie wraz z zespołem w oparciu o AI i blockchain buduje innowacyjne rozwiązania cyfrowe dla rynku sztuki i finansów. LinkedIn

Arteïa
W swym portfolio produktowym Arteïa posiada system katalogujący i umożliwiający zarządzanie kolekcjami, narzędzia do rozpoznawania obrazów, pierwszy na rynku katalog raisonné oparty o technologię blockchain oraz rewolucyjne rozwiązanie NFC-blockchain łączące fizyczne i cyfrowe dzieła sztuki i przedmioty kolekcjonerskie, otwierając im przejście między światem realnym i wirtualnym. https://arteia.com/en/