23 / 02 / 2024

Bartosz Mamak – Ciekawość to pierwszy stopień do plakatu

23 / 02 / 2024

Zapraszamy serdecznie na wykład gościnny pt. Ciekawość to pierwszy stopień do plakatu, który poprowadzi Bartosz Mamak.

Wykład odbędzie się stacjonarnie na wydziale w najbliższy wtorek, 27 lutego o godzinie 13:15.

Bartosz Mamak

Jest doktorem sztuki i nauczycielem akademickim projektowania graficznego w Polsce. Przebywał na półrocznym stypendium w Hong Kong Design Institute. W 2022 uzyskał stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców, a w 2018 uzyskał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych doktorantów.

Tworzy plakaty, ilustracje, książki i identyfikacje wizualne. Jest laureatem nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach graficznych m.in.: Srebrny Medal na 2nd Shenzhen International Poster Festival (Chiny), Brązowy Medal na 8th Virtual Biennale w Pradze (Czechy), Silver Stellar na Poster Stellars 3rd Intercontinental Poster Competition w New Jersey (USA), wyróżnienie na 28 Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach (Polska), Srebrny Medal na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Lublinie (Polska) czy laureat Golden Bee 12 Global Biennale of Graphic Design w Moskwie (Rosja).

Brał udział w wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, m.in.: w Szwajcarii, Bułgarii, Słowacji. Również uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych w Polsce oraz za granicą m.in.: Ekwadorze, Grecji, Chinach, Szkocji, Macedonii, Hiszpanii, Boliwii, USA, Węgrzech, Bułgarii, Niemczech, Słowacji, Urugwaju, UAE, Peru, Japonii.