10 / 11 / 2023

dr Mirosław Rekowski – Rzecz kaszubska. O projektowaniu dla ginącego języka

10 / 11 / 2023

Zapraszamy na wykład gościnny pt. Rzecz kaszubska. O projektowaniu dla ginącego języka, który poprowadzi Pan dr Mirosław Rekowski z ASP w Gdańsku. Wykład odbędzie się stacjonarnie na wydziale w najbliższy wtorek, 14 listopada o godzinie 13:15.

dr Mirosław Rekowski. Projektant wzornictwa. Studiował w PWSSP w Gdańsku. Adiunkt w Katedrze Podstaw i Metodyki Projektowania na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Absolwent Akademickiego Kursu Typografii. W pracy naukowej zajmuje się morfologią i teorią komunikatu wizualnego oraz rolą typografii w efektywności jego oddziaływania. Prowadzi też zajęcia z teorii komunikatu wizualnego w Uniwersytecie WSB MERITO Gdańsk, a w latach 2009–2019 w Uniwersytecie Gdańskim. Projektuje znaki, systemy identyfikacji wizualnej i wzornictwo. Współzałożyciel Grupy Projektantów Wzornictwa START (1993–1997). Laureat nagrody WZÓR ROKU 2007, a także nagród w konkursach VIDICAL, IDEA i Obsesja Papieru.