01 / 03 / 2023

Fotorelacja z wernisażu wystawy dyplomów „Na fali WFP”

01 / 03 / 2023

Dnia 22 lutego w Dużej Auli gdańskiej ASP otworzyliśmy wystawę wybranych dyplomów z lat 2020—2022 pt. „WFP na fali”. Wystawa została opracowana przez zespół kuratorski: dra Bożydara Tobiasza, mgr Martę Osipczuk i mgr Sonię Furmanek. Wystawę otworzył dr Jakub Gołębiewski, Dziekan Wzornictwa ASP w Gdańsku wraz z Rektorem gdańskiej ASP Jego Magnificencją prof. ASP Krzysztofem Polkowskim.

Wystawę można zobaczyć do 12.03.2023, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18.00
Adres: ASP w Gdańsku
Duża Aula, Wielka Zbrojownia, ul. Targ Węglowy 6

To pierwsza odsłona wystawy. Prezentuje 56 dyplomów z ostatnich trzech lat. Tematy prac studentów podzielono na cztery grupy. W pierwszej pokazano projekty związane z szeroko pojętym zdrowiem. Odpowiadają na problemy marginalizowanych grup społecznych, jak chorych na afazję, depresję czy seniorów. Zdrowie to również profilaktyka czy aktywność fizyczna. W drugiej grupie tematów projekty odwołują się do lokalności, której eksploracja staje się coraz większą inspiracją dla młodego pokolenia dizajnerów. W kolejnej znalazły się obiekty związane z domem, jak meble czy ceramika. Tematyka ta, choć tradycyjna, dla studentów jest niezmiennie atrakcyjna. Nie da się pominąć zagadnień związanych z transportem i w ostatniej grupie jest on przedmiotem rozważań. Tematy podzielone na zdrowie, lokalność, dom i transport odzwierciedlają zainteresowania studentów, ale też mówią o ich wrażliwości na wyzwania współczesności.

Uczestnicy wystawy:
Dominika Wąsik
Linda Wojtera
Stanisław Zieliński

Pełną galerię zdjęć z wystawy można zobaczyć na naszym Facebooku.