Oficjalna witryna Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie

Absolwenci

30 / 09 / 2022

Kamil Kozik w kolejnym etapie konkursu Polestar Design Contest 202230 / 09 / 2022


Polestar to producent elektrycznych samochodów osobowych i sportowych z siedzibą w Göteborgu, działający od 2017 roku. Marka od początku kładzie duży nacisk na design, co zostało docenione przez globalne środowisko projektowe. Na instagramie powstał profil Polestar Design Community publikujący projekty koncepcyjne inspirowane wyrazistym językiem projektowym marki. Niedługo później został zorganizowany pierwszy konkurs Polestar Design Contest. W tym roku to już trzecia edycja.

Zaprojektowany przez Kamila Kozika ultralekki gokart z napędem elektrycznym przeszedł do kolejnego etapu konkursu Polestar Design Contest 2022 i znalazł się na shortliście w kategorii profesjonalistów.
Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają wskazówki i feedback podczas zdalnych sesji z projektantami Polestar, co umożliwi im dopracowanie koncepcji. Ostateczne wyniki poznamy 11 listopada.

Tematem konkursu Polestar Design Contest 2022 jest „Performance”. Zadaniem w tegorocznej edycji było zaprojektowanie Polestar’a, który będzie dawał doświadczenie wydajności oraz zaawansowanej techniki, która umożliwia to w zrównoważony sposób.


Kamil Kozik, absolwent studiów licencjackich WFP (dyplom 2020, Plecak do biegów długodystansowych, prom. prof. Czesława Frejlich), Senior Industrial Designer w Green Cell. https://www.linkedin.com/in/kamil-kozik-683517196

Więcej informacji o konkursie

Instagram Polestar Design Community


udostępnij Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na LinkedIn
Udostępnij na Facebook Idź do Facebook
Udostępnij na Twitter Udostępnij na Twitter