21 / 01 / 2024

Konkurs Dobry Design 2024 – Aleksandra Wróbel oraz Jacek Janas nominowani!

21 / 01 / 2024

Aleksandra Wróbel oraz Jacek Janas zostali nominowani w kategorii Best Polish Designer under 30, w konkursie Dobry Design 2024. 🔥 Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali 26 stycznia 2024 w trakcie 4 Design Days! Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

ALEKSANDRA WRÓBEL
Studentka Wzornictwa Przemysłowego na Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Od 2020 roku pracuje w Szkole Rysunku TOTU, a od 2022 roku prowadzi zajęcia m.in. z rysunku architektonicznego. Pomaga osobom, które pragną dostać się na studia artystyczne. Interesuje się technologią AR i VR, zagadnieniami związanymi z rozwojem technologiczno – naukowym, królestwem grzybów, architekturą oraz szeroko pojętą sztuką. Autorka Mycelio – projektu trumien dla zwierząt z grzybni jako bezpiecznej alternatywy dla kremacji. Laureatka konkursu Young Design 2023 IWP.

JACEK JANAS
W roku 2023 ukończył studia licencjackie na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wcześniej uzyskał stopień inżyniera na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W trakcie studiów uczestniczył w wymianie studenckiej na Eesti Kunstiakadeemia w Tallinie, gdzie studiował Product Design. Obecnie poświęca się projektowaniu i kontynuuje swoje naukowe działania w tej dziedzinie. Autor SelfHytte – systemu wspomagającego montaż urządzeń OZE w domkach modułowych. Laureat konkursu Young Design 2023 IWP.