27 / 03 / 2024

Konkurs Młodzi na Start | ELLE Decoration

27 / 03 / 2024

W imieniu organizatora zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Młodzi na start. Poniżej informacja ze strony organizatora.

Ruszyła 13. edycja konkursu Młodzi na Start! Marzysz o sukcesach w świecie designu? PPNT Gdynia | Centrum Designu wraz z redakcją ELLE Decoration zapraszają do udziału w konkursie dla młodych projektantów, studentów szkół artystycznych i pasjonatów sztuki.

Temat przewodni tegorocznej edycji to: „od-NOWA”.

Hasłem od-NOWA chcemy zaprosić Was do projektowej wypowiedzi o zmianach, oczekiwaniach i nowych technologiach, które pomagają chronić środowisko i zasoby naturalne. Interesuje nas to, co widoczne (forma) i to, co ukryte (tworzywo). Polem do działania, kopalnią wiedzy i źródłem materiałów może być… wszystko. Życie na ziemi, pod ziemią i pod wodą. Interesuje nas uzdrowienie systemu produkcji, reforma w myśleniu o produkcie i materiale, które przynieść mogą nie kolejne kopiuj-wklej z portfolio minionych stuleci, ale realną od-NOWĘ wizerunku oraz naszej planety.

Pula nagród to aż 20 000 zł oraz publikacja w magazynie ELLE Decoration.
Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej Młodzi na Start podczas festiwalu Gdynia Design Days dniach 22-30 czerwca 2024.

Czego szukamy?
Kluczem jest materiał: przyjazny dla środowiska, pochodzący ze zrównoważonych źródeł, wytwarzany z materiałów z recyklingu, bądź pochodzenia biologicznego, biodegradowalny, nadający się do kompostowania lub powtórnego przetworzenia. Fascynuje nas sięganie po najprostsze materiały, by osiągnąć doskonały efekt z etykietą zielonej planety. Nie chodzi nam o stół z butelek pet, ale by Waszą pracą tchnąć życie w pierwotne tworzywo. Czekamy na materiały nieoczywiste, pozornie nieprzydatne, niechciane, zapomniane.

By wziąć udział w konkursie należy wysłać formularz zgłoszeniowy online do 5 maja br.
Więcej informacji na stronie tutaj.

Skład kapituły konkursowej:

• Ksenia Kaniewska-Jurczyszyn | ELLE Decoration
  • Magdalena Hubka i Piotr Grzybowski | Swallow’s Tail Furniture
  • Megi Malinowska, Filip Ludka, Tomek Kempa | TABANDA
  • Aleksandra Boćkowska
  • Agata Hasiak | Reset
  • Natalia Kawczyńska | Centrum Designu

Mecenasem konkursu jest PPNT Gdynia | Centrum Designu, organizator festiwalu Gdynia Design Days.

Tekst ze strony organizatora