Konkursy Sukcesy

05 / 02 / 2023

Konkurs na klucz do Rolls-Royce’a przyszłości rozstrzygnięty!

05 / 02 / 2023

To był semestr pełen intensywnej pracy, bogaty w cudowne koncepcje, nieszablonowe drogi projektowe, pełen rozwoju warsztatu projektowego” – mówi Fryderyk Zyska pomysłodawca, organizator i prowadzący współpracę.

Partnerski projekt z Rolls-Royce Motor Cars doczekał się szczęśliwego finału. Od momentu rozpoczęcia 4.11.2022 Projektanci z RRMC wraz z mgr Fryderykiem Zyska przeprowadzili Uczestników przez proces od zrozumienia Marki, czym jest pojęcie luksusu, pierwszych inspiracji, idei, szkiców koncepcyjnych, szkiców modelowych, modeli w skali 1:1 do końcowych wizualizacji.

W projekt zaangażowały się Studentki i Studenci wszystkich roczników i stopni Wydziału Form Przemysłowych. Do finalnego etapu zgłoszone zostało 95 prac.

Jury w składzie dr hab. Barbara Widłak prof. ASP – Dziekan WFP, mgr Fryderyk Zyska – wykładowca WFP, Henry Cloke – projektant RRMC, Martin Simmet – projektant RRMC wyłonili Laureatów konkursu:

Pani Anna Jaszczyk (1 rok, I stopnia),
Pani Aleksandra Karolak (2 rok, I stopnia)
Pan Tycjan Twardowski (3 rok, I stopnia).

Laureaci konkursu Rolls-Royce Motor Cars

Wyniki zostały ogłoszone dnia 3.02.2023 podczas gali w Auli ASP, Gmachu Głównym Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki 13 w Krakowie. Uroczystość uświetniła obecność Jego Magnificencji Rektora ASP Profesora Andrzeja Bednarczyka, Władz Wydziału Form Przemysłowych z Dziekan dr hab. Barbarą Widłak prof. ASP na czele, grono Pedagogów WFP, Reprezentanci Rolls-Royce Motor Cars z Goodwood, Anglii Frank Tiemann – Head of Corporate Communications Central Europe, Central Asia RRMC, Henry Cloke – projektant RRMC, Martin Simmet – projektant RRMC, Przedstawicieli polskiej centrali Rolls-Royce Motor Cars Warszawa Maksymilian Fus – Brand Manager RRMC Warszawa, Magdalena Konstantynowicz – Communications Manager RRMC Warszawa, zaproszeni przedstawiciele mediów w tym Vogue Polska, Dobre Wnętrze, Moto.pl, Radio Kraków.

Laureaci odwiedzą „dom” marki Rolls-Royce Motor Cars w Goodwood, gdzie będą mieć możliwość poznania osób i miejsc niedostępnych dla publiczności. Doświadczą atmosfery studia projektowego , dowiedzieć się czym kieruje się zespół projektowy podczas procesu tworzenia. Na Laureatów czeka doświadczenie w stylu Rolls-Royce.

Jak podkreślił Frank Tiemann, a wraz z Nim mgr Fryderyk Zyska – „W tym projekcie każdy z Uczestników jest zwycięzcą. Co zostało dostrzeżone w Goodwood to różnorodność koncepcji, jakość nadesłanych prac i ich imponujący potencjał”. „Wartym podkreślenia jest ogromny skok rozwoju warsztatu projektowego Studentek i Studentów, widoczny w dojrzałym podejściu do zagadnienia. Wierzę, że zaowocuje jeszcze wyższym poziomem jakości prac powstających na Wydziale.” – mówi mgr Fryderyk Zyska.

To pierwsza tego typu współpraca w historii, zrealizowany przez Rolls-Royce Motor Cars.

Gratulujemy Organizatorom, Władzom Uczelni i Wydziału, Uczestnikom i Laureatom.