Konkursy Sukcesy

07 / 02 / 2023

Laureaci konkursu Zaprojektuj oficjalny plakat Igrzysk Europejskich

07 / 02 / 2023

Jest nam niezmierni miło poinformować, że ogłoszono wyniki konkursu „Zaprojektuj oficjalny plakat Igrzysk Europejskich”,  a wszystkie trzy miejsca na podium zajęli studenci Wydziału Form Przemysłowych, członkowie Koła studenckiego DELTA, którego opiekunem jest mgr Fryderyk Zyska. ????

???? Zwycięzcą został Tycjan Twardowski, student 3 roku, 1 stopnia, który „Stworzył on niezwykle złożony, dynamiczny, pełen ruchu plakat, w pełni spełniający założenia konkursu i mający potencjał, by stać się wizytówką igrzysk” – jak uzasadnili wybór Organizatorzy.

???? Drugie miejsce powędrowało do Dominika Matysa – studenta 1 roku, 2 stopnia, a ????trzecie do Zuzanny Karczewskiej – studentki 3 roku, 1 stopnia.

Zadaniem konkursowym było stworzenie kolekcjonerskiego plakatu igrzysk. Zaprojektowany plakat powinien oddawać ducha Igrzysk – zawierać jedną lub więcej dyscyplin sportowych rozgrywanych podczas Igrzysk Europejskich oraz nawiązywać do kultury regionu Małopolski. Na plakacie powinno znaleźć się także logo igrzysk oraz napis „European Games Kraków-Małopolska 2023”

Studenci zrzeszeni w Kole studenckiego DELTA, zmierzyli się ze studentami takich uczelni, jak: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Collegium Da Vinci w Poznaniu, Politechnika Gdańska, czy Uniwersytet Śląski.

Zwycięski plakat stanie się teraz elementem działań promocyjnych Igrzysk Europejskich i będzie można zobaczyć go na wielu nośnikach w Krakowie i Małopolsce. Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca, a zakończą 2 lipca. Na południe Polski zawita niemal siedem tysięcy sportowców z 48 krajów, którzy będą rywalizować w 29. dyscyplinach sportowych.

Gratulujemy Laureatom.