26 / 01 / 2024

Lech Kolasiński – Włączenie społeczne przez design – empatia w projektowaniu

26 / 01 / 2024

Zapraszamy serdecznie na wykład gościnny pt. Włączenie społeczne przez design – empatia w projektowaniu, który poprowadzi dr Lech Kolasiński.

Wykład odbędzie się stacjonarnie na wydziale w najbliższy wtorek, 30 stycznia o godzinie 13:15.

dr Lech Kolasiński – artysta interdyscyplinarny i projektant. Zrealizował doktorat na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie pod opieką Prof. Czesławy Frejlich. Prowadzi pracę badawczą w zakresie projektowania uniwersalnego, architektury informacji dotykowej i dotykowej informacji zwrotnej. Zajmuje się adaptacjami edukacyjnymi i tyflograficznymi trawestacjami dzieł sztuki dla potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku oraz malarstwem. W roku 2021 uzyskał Nagrodę Ministra Szkolnictwa Wyższego i Nauki za prace wdrożeniową za Kompleksowe rozwiązanie Tyflograficzne dla Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Autor wystaw indywidualnych między innymi w Krakowie, Lublanie, Mariborze oraz Lecce. Uczestnik licznych wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2014 roku pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu KEN w Krakowie.