17 / 11 / 2023

Marcin Wolny – Design i polityka – blaski i cienie projektowania dla sfery publicznej

17 / 11 / 2023

Zapraszamy na wykład gościnny pt. Design i polityka – blaski i cienie projektowania dla sfery publicznej, który poprowadzi Marcin Wolny. Wykład odbędzie się stacjonarnie na wydziale w najbliższy wtorek, 21 listopada o godzinie 13:15.

Marcin Wolny, absolwent WFP ASP, dyplom w 2000 r.

Dyrektor kreatywny i projektant grafiki użytkowej. W 2002 r. założył Studio Otwarte, dziś jedno z wiodących polskich studiów brand design. Jako autor, współautor lub prowadzący brał udział w projektach dla ponad 100 marek: komercyjnych – od MSP i start-upów, do międzynarodowych korporacji oraz instytucjonalnych – samorządowych, kulturalnych i państwowych. Wiele z nich zostało wyróżnionych nagrodami w konkursach branżowych, udziałem w publikacjach i wystawach oraz na stałe wpisało się w obraz polskiego designu.

Specjalizacja: branding, rozbudowane systemy identyfikacji wizualnej i grafika użytkowa, a także analityka i strategia w obszarze brandingu i designu.
Pasja zawodowa: projekty dla sfery publicznej i samorządowej. Wyzwanie: skuteczność funkcjonowania projektów w przestrzeni publicznej.

Prócz tego publikuje, wykłada i angażuje się w życie branży kreatywnej, członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU, juror w licznych konkursach projektowych.

Od 2022 pracuje jako niezależny projektant, strateg i doradca.