15 / 10 / 2024

MOZAIKA WSPOMNIEŃ patchwork – Wystawa tkanin Doroty Ryn-Holcer

15 / 10 / 2024

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która obecnie jest prezentowana na naszym wydziale w Galerii Schody!

MOZAIKA WSPOMNIEŃ patchwork
Wystawa tkanin Doroty Ryn-Holcer

Na wystawie MOZAIKA WSPOMNIEŃ w Galerii Schody autorka prac prezentuje kilkanaście tkanin w ulubionej technice patchworku.
Patchwork użytkowy i dekoracyjny to wieloletnia pasja Doroty Ryn-Holcer. Wykorzystuje w nim fragmenty ubrań i materiałów, które niosą ze sobą osobiste wspomnienia jej rodziny i bliskich. Prace te są formą pamiętnika.
Wszystkie materiały w tych barwnych kompozycjach, zbudowanych z setek małych elementów, pochodzą z recyklingu. Do patchworków wnoszą swoje kolory, wzory i historie, a w nowopowstałych tkaninach zyskują inne znaczenie i drugie życie.

Dorota Ryn-Holcer jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Form Przemysłowych, dyplom obroniła w Katedrze Barwy i Przestrzeni.

Wystawa MOZAIKA WSPOMNIEŃ patchwork będzie trwała do 27 października.