16 / 12 / 2022

Odszedł prof. dr hab. Tomasz Gryglewicz

16 / 12 / 2022

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 9 grudnia 2022 roku zmarł prof. dr hab.Tomasz Gryglewicz

Znakomity historyk, teoretyk i krytyk sztuki, emerytowany profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, były Dyrektor Instytutu Historii Sztuki oraz kierownik Zakładu Historii Sztuki Nowoczesnej.

Żegnamy wybitnego Uczonego, który od początku swej działalności naukowej współpracował z Wydziałem Form Przemysłowych.

Był autorem opracowań naukowych dotyczących sztuki nowoczesnej w tym również designu. Napisał wiele tekstów do katalogów oraz recenzji wydawniczych – zawsze swoją wiedzą i kompetencjami życzliwie wspierał przedsięwzięcia Wydziału.

Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych i będąc twórcą, budował mosty pomiędzy działaniami artystycznymi, projektowymi a teorią sztuki.

Zawsze rzetelny, profesjonalny i innowacyjny był niezwykle wrażliwy, bezinteresowny i dowcipny,

Był przyjacielem Wydziału oraz Artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 20 grudnia 2022 roku, o godz. 13.40 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.