08 / 05 / 2023

Patrycja Mastej – Rola wystaw interaktywnych

08 / 05 / 2023

Zapraszamy na wykład gościnny pt. Rola wystaw interaktywnych, który poprowadzi dr Patrycja Mastej. Wykład odbędzie się stacjonarnie na wydziale w najbliższy wtorek, 9 maja o godzinie 13:15.

Wykład będzie dotyczył roli interaktywnych scenografii w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum w Muzeum Współczesnym Wrocław na przykładzie realizacji pt. „Ekspozycja na kolor / w ramach projektu Spektrum Światła” autorstwa Patrycji Mastej i Magdaleny Skowrońskiej.

Krótki biogram: Patrycja Mastej to artystka, projektantka i adiunktka na Wydziale Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii ASP we Wrocławiu. Aktywnie działa w dziedzinie sztuki współczesnej i designu. Jest również projektantką sensorycznych przestrzeni edukacyjnych i współlaureatką nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej wARTo za projekt Interaktywny Plac Zabaw. Specjalizuje się w tworzeniu interaktywnych obrazów wielkoformatowych, które pobudzają rozwój myślenia wzrokowego odbiorców. Patrycja Mastej jest inicjatorką cyklu wystaw interaktywnych pt. Samoobsługowe Muzeum w Muzeum Współczesnym Wrocław, a jej najnowsze wystawy (współtworzone z Magdaleną Skowrońską) stanowią fundament projektu Spektrum Świtała, składającego się z przestrzeni wielozmysłowego odczuwania poszczególnych barw. Patrycja Mastej tworzy również cyklicznie indywidualne wystawy personalne, w których bada procesy związane z pamięcią i świadomością ciała, wykorzystując metodę twórczą tancerzy Butoh.