Oficjalna witryna Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie

Wykłady

06 / 01 / 2023

Paulina Grabowska – Dążenie do cyrkularności i regeneratywności w projektowaniu



06 / 01 / 2023


Zapraszamy na wykład gościnny pt. Dążenie do cyrkularności i regeneratywności w projektowaniu, który poprowadzi Paulina Grabowska. Wykład odbędzie się online na platformie Teams w najbliższy wtorek, 10 stycznia o godzinie 13:15.

Podczas wykładu projektantka przybliży projekty nad którymi pracują w NAS-DRA Conscious Design oraz na zajęciach z biodesignu w School of Form (Uniwersytet SWPS w Warszawie). Usłyszymy o wydobywaniu metali za pomocą roślin, jadalnych materiałach, bioelektronice i bioremediacji oraz projektowaniu dla zdrowia.

Paulina Grabowska
Projektantka innowacji w zakresie zrównoważonego i regeneratywnego rozwoju. W swoim studiu NAS-DRA Conscious Design od ponad dziesięciu lat bada oraz projektuje wzorce gospodarki o obiegu zamkniętym, procesy łagodzenia zmian klimatu, a także wykorzystanie różnego typu zanieczyszczeń jako zasobów. Projektuje oraz dostarcza systemy łączące farmy żywności z oświetleniem terapeutycznym. W swoich realizacjach wykorzystuje ekologiczne materiały, zieleń funkcjonalną i mikroorganizmy. Ponadto pomaga firmom i organizacjom zmniejszyć ich materialny oraz cyfrowy ślad ekologiczny. Jest wykładowczynią biodizajnu w School of Form na Uniwersytecie SWPS oraz należy do Brain Trust Boma Global. Pracuje jako ekspertka w międzynarodowym projekcie Food Trails (inicjatywa UE Food2030), wspierającym tworzenie i rozwój zrównoważonych systemów żywnościowych w Warszawie. Od 2021 roku reprezentuje Instytut Polski w Nowym Jorku w ramach inicjatywy ECO Solidarity, związanej z platformą Wanted Design Manhattan.


udostępnij Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na LinkedIn
Udostępnij na Facebook Idź do Facebook
Udostępnij na Twitter Udostępnij na Twitter