Oficjalna witryna Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie

Absolwenci

17 / 02 / 2021

Pożegnanie Małgosi Kęckiej17 / 02 / 2021


Z żalem zawiadamiamy o odejściu naszej absolwentki, Małgosi Kąckiej, która ukończyła nasz wydział 5 lat temu.

Tak Małgosię wspomina jej promotor dr hab. Andrzej Śmiałek:

W sobotę 13 lutego na południowym zboczu Kopy Kondrackiej w Tatrach Zachodnich zginęła w lawinie nasza koleżanka Gosia Kącka. Gosia w sposób wyjątkowy łączyła pasję do gór i sportu z projektowaniem. Była absolwentką WFP. Dyplom magisterski uzyskała w Pracowni Projektowania Produktu w 2015. Tematem był Biwak w górach. Projekt namiotu osobistego. Bardzo dobry projekt zrealizowany z dużym zaangażowaniem i determinacją. Gosia osobiście wykonywała kolejne prototypy namiotu, by następnie testować je w górach przy tzw. tatrzańskiej pogodzie. W efekcie powstał innowacyjny super lekki sprzęt osobisty pozwalający bezpiecznie przetrwać nieplanowany biwak górski.

Gosia już w trakcie studiów na WFP rozpoczęła współpracę z firmami produkującymi odzież i sprzęt górski. Nabytą tam wiedzę wraz z własnymi doświadczeniami sportowymi wykorzystała do założenia marki i kolekcji specjalistycznej odzieży dla kobiet Ayola.

Była osobą niezwykłą. Jako projektantka pełna pasji, utalentowana, umiejętnie realizująca wyznaczone cele, a jako człowiek jednocześnie przyjacielska, skromna, pogodna i energetyczna. Odeszła. Pozostawiła po sobie liczne projekty, również te niedokończone.


udostępnij Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na LinkedIn
Udostępnij na Facebook Idź do Facebook
Udostępnij na Twitter Udostępnij na Twitter