Oficjalna witryna Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie

Wykłady

05 / 12 / 2025

Roch Modrzejewski / ROHH Type Foundry / Panel dyskusyjny: Litery, design, sztuka



05 / 12 / 2025


  • 9/12/2025, godz. 09:00 /Aula WFP, I p.
  • Wykład poprowadzi: Roch Modrzejewski / ROHH Type Foundry,
  • Temat: „Litery, Design, sztuka”

O wydarzeniu

Już we wtorek odbędzie się wyjątkowy panel dyskusyjny, podczas którego poruszymy zagadnienia związane z projektowaniem krojów pisma i procesem projektowym.

Jak zacząć? Jak poprawnie zaprojektować tak złożony system?
I dla kogo właściwie projektujemy?

Jeśli czasem zadajecie sobie podobne pytania, ten panel jest właśnie dla Was!

Roch Modrzejewski

Projektant krojów pisma i artysta multidyscyplinarny tworzący w Krakowie. Ukończył edukację artystyczną w Polsce, Niemczech i Szwajcarii. Od najmłodszych lat pociągały go różne dziedziny sztuki: muzyka, fotografia, malarstwo i design.

Zaczynał jako projektant graficzny i webowy, szybko zafascynowała go typografia i liternictwo.
Od układania liter do ich projektowania przeszedł ponad dziesięć lat temu, zakładając ROHH Type Foundry. Stworzył ponad 45 rozbudowanych rodzin krojów pisma. Skupia się przede wszystkim na tworzeniu zaawansowanych systemów fontów bogatych w funkcje OpenType oraz na eksplorowaniu możliwości formatu variable. Uwielbia kroje z wyrazistą osobowością i nutą nieprzewidywalności.

IG: @rohhtype


udostępnij Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na LinkedIn
Udostępnij na Facebook Idź do Facebook
Udostępnij na Twitter Udostępnij na Twitter