Konkursy Wydarzenia

22 / 11 / 2022

Romantyzm – wystawa plakatów w Instytucie Polskim w Rzymie

22 / 11 / 2022

10 listopada Dyrektor Instytutu Polskiego w Rzymie Pani Adrianna Siennicka oraz dziekan Wydziału Form
Przemysłowych Barbara Widłak
otworzyły wystawę pokonkursową studentów oraz towarzyszącą wystawę
pedagogów Katedry Komunikacji Wizualnej. Uroczysty wernisaż połączony był z koncertem Ballady i romanse w wykonaniu Roberta Gierlacha (baryton) oraz pianistki Mariny Cesarale.

Przedsięwzięcie pod patronatem prof. Andrzeja Bednarczyka Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Konkurs im. Profesora Adama Wodnickiego o charakterze cyklicznym, ma na celu upamiętnienie postaci patrona – byłego Dziekana WFP i wieloletniego pedagoga, wybitnego tłumacza oraz poety.

Pomysłodawcą konkursu jest poeta Jarosław Mikołajewski.

Do wystawy pokonkursowej Jury wyłoniło 20 prac studenckich w tym prace nagrodzone:

• I nagroda – Maria Oprych,
  • II nagroda ex aequo – Agata Karolonek, Katarzyna Dynek oraz Juliy Dokuchayeva,
  • wyróżnienia honorowe – Tycjan Twardowski, Aleksandra Rzeźnikiewicz, Julia Guzik.