29 / 11 / 2023

ŚWIATŁONOC. Wernisaż wystawy plakatów i pokaz filmowy | Kino KIKA

29 / 11 / 2023

Kino KIKA i Koło Plakatowe 3p. – Projekt, Proces, Plakat Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP zapraszają na wernisaż wystawy plakatów do filmu ŚWIATŁONOC autorstwa studentów należących do koła, połączony z premierowym pokazem obrazu Terezy Nvotovej.

8 grudnia | piątek | 18:00

18:00 – wernisaż
18:30 – pokaz filmowy – bilety TBA

Projekt plakatu wystawy: Zuzanna Karczewska
Kurator: Melita Szymula

Autorzy plakatów:

• Mateusz Adamczyk,
  • Ksawery Demendecki
  • Zuzanna Grajny
  • Jakub Patryk Łodej
  • Irmina Mendera
  • Marta Pieróg
  • Aleksandra Rzeźnikiewicz

Opiekun koła plakatowego 3p: Peter Javorik

Wieczór poprowadzi Michał Wirchniański – tłumacz języka słowackiego, pasjonat kina. Kino słowackie darzy szczególną sympatią, zawodowo tłumaczy filmy słowackie dla cieszyńskiego przeglądu Kino na Granicy, z zamiłowania kolekcjonuje polskie plakaty filmów czechosłowackich.

ŚWIATŁONOC | Svetlonoc, reż. Tereza Nvotová 2022, Czechy, Słowacja, 106’

Fabuła dzieła Terezy Nvotovej, skupia się na młodej kobiecie, która wraca po latach do swojej rodzinnej wsi i próbuje odkryć prawdę o tragedii, która wstrząsnęła jej dzieciństwem. Film podejmuje również tematy przesądów i sił nadprzyrodzonych, w które wiara występuje w społeczeństwie do teraz, oraz ich konsekwencji, łącząc je z tematami relacji występujących w społeczeństwie. Film został nagrodzony na wielu festiwalach np. Locarno International Film Festival 2022

Zapraszamy również do dołączenia do eventu na Facebooku: