24 / 11 / 2023

Tok Studio – Design in progress – o wyzwaniach, różnorodności i determinacji w projektowaniu

24 / 11 / 2023

Zapraszamy na wykład gościnny pt. Design in progress – o wyzwaniach, różnorodności i determinacji w projektowaniu, który poprowadzą założyciele Tok Studio, czyli Sonia Bąk-Tokarska oraz Michał Tokarski.

Wykład odbędzie się stacjonarnie na wydziale w najbliższy wtorek, 28 listopada o godzinie 13:15.

__________

Tok Studio – założone w 2020 roku przez Sonię Bąk-Tokarską i Michała Tokarskiego, absolwentów wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywali m.in. w studiach Nikodema Szpunara oraz Jana Kochańskiego. Michał jest wykładowcą akademickim w Instytucie Sztuki i Designu na Uniwersytecie KEN w Krakowie. Wspólnie od trzech lat gościnnie prowadzą kursy Product Design oraz Design Methods na Zhengzhou University of Aeronautics w Chinach.

Zajmują się projektowaniem w obszarze produktu – mebli, oświetlenia i obiektów użytkowych. W produktach poszukują nieoczywistych rozwiązań, sięgając po różne technologie, rzemiosło i sztukę. W procesie projektowym wykorzystują różne metody pracy, takie jak rysunek, modelowanie, prototypowanie czy druk 3D, analizując w ten sposób formę, proporcje i funkcjonalność obiektu.

W 2020 roku wybrani do strefy Formy Przyszłości na Arena Design w Poznaniu. Finaliści konkursu Dobry Wzór 2021, Make Me, Młodzi na start. Ich prace publikowane były w Elle Decoration, Biznes Meble, Label Magazine, Usta, Kukbuk, Minimalissmo czy Wallpaper Store.