08 / 11 / 2022

Współpraca z marką Rolls-Royce Motor Cars

08 / 11 / 2022

Dnia 4.11.2022 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie współpracy pomiędzy WFP/ASP w Krakowie, a marką Rolls-Royce Motor Cars.

W uroczystej inauguracji projektu uczestniczyły Władze Wydziału: Prof. ASP dr hab. Barbara Widłak (Dziekan WFP), Prof. ASP dr hab. Anna Szwaja (Prodziekan WFP), Prof. ASP dr hab. Agata Kwiatkowska-Lubańska (Prorektor ASP) oraz Przedstawiciele z centrali RRMC: Frank Tiemann (Head of Corporate Communications Central Europe, Central Asia RRMC), Felix Kilbertus (Head of Exterior Design RRMC), Martin Simmet (Designer RRMC) oraz reprezentująca RRMC Warszawa Magdalena Konstantynowicz (PR Manager).

Uczestnicy spotkania mieli okazję do zapoznania się z historią i filozofią Marki, skonsultować i pogłębić research, dotyczący pojmowania „Czym jest Rolls-Royce?”. Uzupełnieniem prezentacji i rozmów był obecny podczas wydarzenia Rolls-Royce model Cullinan „Frozen Lakes” (1 z 14 wyprodukowanych).

Ze strony WFP współpracę prowadzi mgr Fryderyk Zyska ZYSKA Styling — pomysłodawca i organizator ????????????. W ramach przedmiotu Techniki Prezentacyjne, Studentki i Studenci WFP będą realizować temat: „Wizja klucza do Rolls-Royce’a przyszłości”.

Jak podkreśla Frank Tiemann: „Przedsięwzięcie jest wyjątkowe na skalę światową. Współpraca w takiej formie nie była nigdy wcześniej realizowana”. ???????? Fryderykowi Zyska serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za fantastyczne efekty tej współpracy!

Ze strony mediów podczas wydarzenia obecni byli dziennikarze Vogue Polska, ELLE Polska oraz Radio Kraków, Radiostrada.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana MatejkiRolls-Royce Motor CarsRolls-Royce Motor Cars Warsaw

fot: Sz. Kiwerski, A. Szwaja, F.Zyska