02 / 07 / 2021

Wystawa plakatów „Dante” w Istytucie Polskim w Rzymie

02 / 07 / 2021

25 marca 2021 był we Włoszech dniem poświęconym Dantemu Alighieri, ojcu współczesnego języka włoskiego. To data, która odwołuje się do symbolicznego dnia, kiedy Dante rozpoczyna swoją podróż przez piekło, czyściec i niebo. Mija 700 lat od jego śmierci.

W Katedrze Komunikacji Wizualnej, ogłoszony w tym roku konkurs wewnętrzny „Dante Alighieri 700” przyniósł obfite plony. Studenci różnych roczników zrealizowali w sumie około 50 plakatów. W wyniku konkursu wyłoniono trzy nagrody:

1. Ella Adriaens, Erasmus student, Belgia! ????

2. Ex æquo:— Zofia Biedzka, II rok studiów 1. stopnia, oraz Anna Król, II rok stódiów 1 stopnia.

Dziś o godzinie 18:00 Dziekan Wydziału Form Przemysłowych, dr hab. Barbara Widłak otworzy w Istytucie Polskim w Rzymie wystawę pokonkursową, na której zaprezentowanych zostanie 18 prac studenckich oraz 10 prac wykładowców Katedry (plakaty wykładowców nie uczestniczyły w konkursie).

Kurator wystawy: Peter Javorik

Miejsce – Palazzo BlumenstihlVia Vittoria Colonna 1