09 / 11 / 2021

Wystawa „Wnętrza i Formy”_Open Eyes Art Festival

09 / 11 / 2021

W imieniu Jego Magnificencji Rektora Akademii Sztuk Pięknych Profesora Andrzeja Bednarczyka, Dziekana Wydziału Architektury Wnętrz dr hab. Marka Błażuckiego oraz Dziekan Wydziału Form Przemysłowych prof. ASP, dr hab. Barbary Widłak, prof. ASPmamy zaszczyt zaprosić na wystawę projektów studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pt. „Wnętrza i Formy”.

Wydziały projektowe Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, hołdując kilkudziesięcioletniej tradycji obu jednostek, przygotowują studentów do szerokiego spektrum działań twórczych, od opracowywania wnętrz, mebli, wystaw, tkanin, ubiorów i komunikacji wizualnej po tworzenie produktów dla przemysłu i odkrywanego na nowo rzemiosła.

Chcąc pokazać tę różnorodność, zapraszamy na wspólną wystawę obu jednostek. Prezentuje ona prace studentów z lat 2016–2021. Wybór projektów mówi o potencjale edukacyjnym wydziałów, które oferują profesjonalne przygotowanie do rozwiązywania realnych potrzeb odbiorców. Mówi również o wrażliwości młodego pokolenia, które chcąc od nowa budować rzeczywistość, nie jest obojętne na problemy społeczne czy ekologiczne współczesnego świata. Studenci poszukują rozwiązań zgodnych z ich wiedzą, wrażliwością i estetyką. Te prace są doceniane przez organizatorów konkursów i wystaw. Stają się narzędziem promocji adeptów projektowania, ale też uczelni.
Współorganizatorem wystawy jest Międzynarodowe Centrum Kultury.

*W tym samym czasie w budynku MCK trwa wystawa „Dante-plakat” oraz wystawa towarzysząca prac pedagogów Katedry Komunikacji Wizualnej WFP do której obejrzenia równie serdecznie zapraszamy.

Kuratorzy wystawy: prof. Czesława Frejlich, dr hab. Łukasz Sarnat, prof. ASP
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25, Kraków
Wernisaż wystawy odbędzie się 10.11.2021 o godzinie 19:00 w MCK
Wystawa potrwa do 10.12.2021 i będzie otwarta w godzinach 10:00 – 18:00.