Oficjalna witryna Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie

Aktualności

14 / 03 / 2022

Zgłoszenia na AGRAFĘ’22!14 / 03 / 2022


To już 7. międzynarodowa konferencja projektowa z cyklu AGRAFA tym razem pod hasłem „Beyond”, która odbędzie się 8.04.2022. Bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki dlatego zachęcamy do szybkiej rejestracji!
Oprócz głównej części konferencji, nowym elementem, jest Young AGRAFA, wydarzenie skoncentrowane na młodych projektantach, ich przemyśleniach i doświadczeniach.

Gorąco zachęcamy do zgłoszenia do 15 marca 2022 wszystkich młodych projektantów, absolwentów i doktorantów, reprezentujących zróżnicowane środowiska, również interdyscyplinarne: naukowe, biznesowe i społecznie zaangażowane. Aby zgłosić chęć udziału wyślij streszczenie lub krótkie nagranie dotyczące wystąpienia na adres konkurs.agrafa@asp.katowice.pl

Spośród wszystkich przesłanych propozycji wyłonione zostaną 3, których autorzy zaprezentują się 7 kwietnia 2022 w Rondzie Sztuk w Katowicach. Wystąpienie trwa 7 min. Regulamin znajdziesz tutaj.

Od organizatorów:

W kolejnej edycji AGRAFY pragniemy naszym tematem skłonić uczestników do refleksji nad kondycją współczesnego projektowania. Coraz częściej – i to również w wiodących ośrodkach naukowo-dydaktycznych, wiara w możliwości dizajnu zostaje podważana. W konfrontacji z narastającymi konfliktami i podziałami społecznymi, radykalizmem postaw zmierzającym w kierunku dyktatury, systemowym wykluczaniem mniejszości, starzejącym się społeczeństwem, globalną pandemią czy zmianami klimatycznymi projektanci czują się bezsilni. Spersonalizowane treści wpuszczone w pięknie zaprojektowane interfejsy niosą ze sobą dodatkowo ryzyko manipulacji, na skalę wcześniej nie znaną. Oczekiwania zmiany świata na lepsze przerastają możliwości samych projektantów.
Stawiamy tezę, że jedynym wyjściem z sytuacji jest zejście z utartych ścieżek poza bezpieczną strefę. Oczywiste jest otwarcie na współpracę ze specjalistami z innych dyscyplin i zdobywanie nowych umiejętności, wspieranie budowania lokalnych społeczności oraz aktywizacji obywatelskiej. Stanowią one wyzwania dla projektanta drugiej dekady XXI wieku.
Odwaga w przekraczaniu granic w połączeniu z szacunkiem dla człowieka i planety powinna stać się u częścią działań projektanta.

Więcej informacji na stronie konferencji.


udostępnij Udostępnij na LinkedIn Udostępnij na LinkedIn
Udostępnij na Facebook Idź do Facebook
Udostępnij na Twitter Udostępnij na Twitter