Sylwia Sapała

Stworki

Dyplom licencjacki, 2018

Projekt zabawki wspomagającej kreatywność dzieci w wieku przedszkolnym. Jego celem było oderwanie dzieci od elektronicznych gadżetów, przed ekranami których spędzają coraz więcej czasu, uzależniając się zarazem od takiej formy rozrywki. Alternatywą ma być kreatywna zabawa z użyciem zestawu drewnianych zabawek. Tworzą go trzy abstrakcyjne formy z otworami o różnej średnicy, 50 kołków o dopasowanych średnicach ze specjalnymi wycięciami. Zestaw zawiera także elastyczne połączenia, które mogą pomóc w spinaniu drewnianych elementów z cennymi dziecięcymi „znaleziskami” np. ze spaceru po lesie. Projekt służy rozwijaniu wyobraźni, budząc różne skojarzenia – jedni widzą w tworzących go elementach zwierzątka, inni potwory czy skomplikowane obiekty mechaniczne. Zestaw powstawał z uwzględnieniem zasad dotyczących bezpieczeństwa zabawek dla dzieci. Jest efektem współpracy z firmą Bajo.

+ zobacz cały opis

prof. dr hab. Piotr Bożyk