Oficjalna witryna Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie

Popot

dyplom licencjacki, 2013

Popot to meblozabawka, która umożliwia siedzenie na wiele sposobów, został zaprojektowany z myślą o dzieciach w wieku 3-4 lat.  

Podstawową pozycją, którą może przyjąć dziecko jest siad okrakiem. Pozycja ta nie kojarzy się dziecku z koniecznością długotrwałego siedzenia, raczej z zabawą, konikiem na biegunach. Jest to pozycja symetryczna, która sprzyja odpowiedniej postawie ciała. Stoliczek znajdujący się w osi siedziska pozwala na zabawę, rysowanie czy oglądanie książeczki. Dziecko samo może dosunąć się do stolika lub odsunąć się od niego, odpychając się stopami od podłogi.

Popot nie jest meblem o ściśle określonej formie, jego prostota sprzyja nieograniczonej zabawie nie tylko statycznej, ale również zabawie ruchowej. W przednich nogach meblozabawki znajdują się otwory, przez które można przewlec sznurek.

Pod stolikiem ulokowany jest uchwyt do przenoszenia, a do tylnych nóg zamontowane są kółka, co pozwala na przesuwanie mebla przez dziecko. Kółka działają tylko po podniesieniu przedniej części mebla ku górze.

Forma mebla pozwala na sztaplowanie, dzięki temu świetnie sprawdza się również w małych przestrzeniach jak sale przedszkolne, poczekalnie, ale również w domu.

Szeroki rozstaw nóg gwarantuje stabilność mebla. Wszystkie krawędzie są wyoblone, a otwory znajdujące się w nogach zaprojektowane zgodne z normami obowiązującymi meble przeznaczone dla dzieci. Popot w całości wykonany jest z drewna.


+ zobacz cały opis