08 / 03 / 2023

3 edycja konkursu na plakat im. Profesora Adama Wodnickiego – Wisława Szymborska

08 / 03 / 2023

7 marca na WFP z wykładem pt. Wisława Szymborska wystąpił Jarosław Mikołajewski poeta, tłumacz z języka włoskiego, eseista, reportażysta, autor książek dla dzieci, kierownik Działu Oświatowego Muzeum Literatury.

Jarosław Mikołajewski jest pomysłodawcą konkursu im. Profesora Adama Wodnickiego. Konkurs o charakterze cyklicznym, ma na celu upamiętnienie postaci patrona – byłego Dziekana WFP i wieloletniego pedagoga, wybitnego tłumacza z języka francuskiego oraz poety.

Fot. Stanisław Kroszczyński

W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej, tegoroczna już trzecia edycja konkursu poświęcona jest Noblistce w 100 rocznicę urodzin.

Zachęcamy studentów WFP oraz studentów WG do wzięcia udziału w opracowaniu plakatu upamiętniającego tę niezwykłą postać.

Poprzednim edycjom konkursu towarzyszyły wystawy m.in. w Instytucie Polskim w Rzymie oraz w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. O wystawach można przeczytać:

Romantyzm – wystawa plakatów w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie
Romantyzm – wystawa plakatów w Instytucie Polskim w Rzymie
Un Manifesto per Dante. Wystawa „Dante-Plakat” w Instytucie polskim w Rzymie