Oficjalna witryna Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie

Let’s print

Dyplom magisterski, 2012

Nowe technologie w projektowaniu i produkcji rowerów.

LET’SPRINT, to projekt koncepcyjny roweru realizowanego w technologii druku przestrzennego. Nazwa odnosi się do dynamicznego i efektownego wyścigu na krótkim dystansie. Zawiera również słowo print (ang. druk), stanowiący odniesienie do technologii druku przestrzennego 3D Printing, jaką autor wykorzystał w projekcie. Łączy się z dynamiką, lekkością a jednocześnie siłą i techniką. W rynku motoryzacyjnym, amerykańskich krążowników i motocykli litera S zawsze również oznaczała wersję special. Limitowaną lub dodatkowo wzbogaconą wersję, stąd S PRINT.
LET’SPRINT to projekt koncepcyjny roweru torowego typu ostre koło. Rower w całości realizowany w technologii 3D Printing. Wykonywany na indywidualne zamówienie klienta. Zakupiony poprzez Internet i pobrany na dysk komputera lub inny nośnik plik cyfrowy umożliwia wydruk przestrzenny roweru z tworzywa lub metalu. Dobór materiałów z jakich wykonany jest rower wpływa na charakterystykę jazdy, pozwala na uzyskanie wymaganej sztywności, wagi jak również stylistyki całego roweru jak również aplikację elementów graficznej identyfikacji wizualnej na jego powierzchni.
Wszystkie elementy składowe roweru drukowane są jednocześnie w ich docelowym położeniu. Dzięki temu nie wymaga on składania ani serwisu jak również zmianie ulega tradycyjny model produkcji, dystrybucji i sprzedaży.

Projekt był nagradzany i prezentowany na licznych wystawach w kraju i za granicą.


+ zobacz cały opis