Oficjalna witryna Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie

portret Marty Osipczuk

mgr Marta Osipczuk

Pracownia Wiedzy o Barwie

Asystentka w Katedrze Wiedzy o Barwie, wspólnie z dr hab. Agatą Kwiatkowską-Lubańską, prof. ASP prowadzi przedmioty Wiedza o barwie oraz Podstawy projektowania kolorystyki. od 2018 doktorantka Środowiskowych Studiów Doktoranckich. Pełni funkcję koordynatora ds. Przepływu Informacji Wydziału Form Przemysłowych. 

Projektantka produktu, specjalizująca się w zakresie CMF (Color, Material, Finish). Wykłada również przedmiot Kolory we wnętrzu, na kierunku Aranżacja wnętrz na SWPS w Poznaniu oraz Projektowanie CMF na Wydziale Wzornictwa PWST w Tarnowie. 

W ramach współpracy z firmą Lechler i jej polskim dystrybutorem STS-Berg, od 2015 roku odpowiada za wdrażanie i rozwój projektu Color Design© w Polsce, a od 2017 roku również w Czechach, Rosji i Słowacji, współpracując z producentami w sektorze przemysłowym, dekoracyjnym i meblarskim. 

W latach 2011–2015 współpracowała z Fundacją Ludzie-Innowacje-Design z Bielska-Białej, tworząc projekty edukacyjne, propagujące design zrównoważony oraz proekologiczny styl życia i zasady odpowiedzialnego wykorzystania walorów środowiska naturalnego. Kuratorka konkursu Projekt Arting 2013 i 2015. 

Wykształcenie i kariera naukowa

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wydział Form Przemysłowych:

  • tytuł licencjata, promotor dr hab. Marek Liskiewicz, prof. ASP, Kraków 2011 
  • tytuł magistra za pracę pt. Wspomaganie szkolenia skoczków spadochronowych, promotor prof. Czesława Frejlich, Kraków 2014 
  • Od 2018 roku doktorantka Środowiskowych Studiów Doktorskich