Niezależnie od podejmowanej problematyki, nacisk kładziony jest szczególnie na uporządkowanie procesu projektowego, szeroką analizę kontekstu i wykorzystanie współczesnych metod wspomagających projektowanie. Koncepcje opracowywane na podstawie listy założeń projektowych są weryfikowane na drodze prób i eksperymentów modelowych.
Celem jest uzyskanie teoretycznej i praktycznej wiedzy o projektowaniu w zakresie wzornictwa przemysłowego. Istotne jest wykształcenie umiejętności planowania działań projektowych, analizy wybranego obszaru projektowania, selekcjonowania informacji, formułowania problemów projektowych, opracowywania scenariuszy przyszłych procesów użytkowych, sporządzania list założeń, weryfikacji rozwiązań na drodze prób i eksperymentów własnych oraz w oparciu o istniejące techniki i metody wspomagające projektowanie, formułowanie wniosków oraz oceny osiągniętego rozwiązania. Proces dydaktyczny ma prowadzić do wykształcenia postawy weryfikującej zastaną rzeczywistość, otwartej na zmieniający się świat, w którym wartością nadrzędną jest człowiek i środowisko.
Realizując tematy semestralne, chętnie współpracujemy z podmiotami zewnętrznymi: firmami (m.in. producent czekolady Wawel, ES System K, Bajo) oraz organizacjami pozarządowymi (m.in. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół Klika, Fundacja Wspólnota Nadziei).
Joanna Trela
mgr Klaudia Kasprzak
Katarzyna Staszel
Helena Maciukiewicz
Dominika Brzostowska-Grodny
Helena Maciukiewicz
Iga Puzdrowska